Poznáme najobľúbenejšie a najviac trendy rastlinu na rok 2021

living

Boom v pestovaní izbových rastlín neutícha. Vďaka pandémii tomu je práve naopak. Aká izbovka je najviac trendy na rok 2021? Zamilujete si ju, to je isté.

Vzhľadom na to, že sme v posledných mesiacoch strávili veľa času doma medzi štyrmi múrmi, stala sa pre nás najdôležitejšia krásna a útulná výzdoba bytu. Chuť sa doma cítiť ako vonku sme získali nielen špeciálnym nábytkom, makrami alebo kobercami, ale aj mnohými rastlinami. Zatiaľ čo monstera, banyanská figa a sukulenty sú medzi izbovými rastlinami už dlho klasikou, nový druh si teraz získava na popularite: PHILODENDRON BIRKIN.

Expert na rastliny si je istý, že táto krásna rastlina nebude iba krátkodobým trendom. Údajne sa birkin stane nielen trendovou rastlinou v roku 2021, ale bude najmenej do roku 2023 aj jednou z najobľúbenejších izbových rastlín.

Listy v tvare srdca s jasnými pruhmi sú charakteristické pre túto trendovú rastlinu. Vyvíjajú sa najmä vďaka vystaveniu na slnku a sú veľmi efektívne a dekoratívne. Dosahujú výšku okolo 15 cm a priemer okolo 20 cm, v závislosti na tom, aký veľký je váš kvetináč.

Hoci polotieň nepoškodzuje rastlinu, je optimálne svetlé miesto. Tento druh filodendronov je celkom prispôsobivý av lete vydrží až 30 stupňov, v zime zvládne až 15 stupňov. V lete by ste mali philodendron birkin chrániť pred poludňajším slnkom. Inak je trendová rastlina veľmi nekomplikovaná a nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Mali by ste sa uistiť, že pôda je vždy mierne vlhká, ale rastlina nie je vo vode, inak riskujete hnilobu. Je preto lepšie častejšie naliať trochu vody ako veľké množstvo naraz. Pri vysokých teplotách môžete aj listy občas postriekať vodou.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora