Stavíme sa, že svoju práčku nečistíte tak často, ako by si sa malo

living

Pranie bielizne je našom zozname úloh snáď každý týždeň. Avšak čistenie samotnej práčky často zabúdame. Viete, kedy je ideálny čas práčku poriadne vyčistiť?

V domácnosti sú miesta, ktoré pravidelne čistíme, vysávame alebo vytierame. Existujú však aj tie, ktoré v našom pláne čistenia nie sú tak často alebo na ne jednoducho zabudneme – napríklad práčka. Konieckoncov je to čistiaci nástroj pre našu bielizeň, ktorý by mal byť vždy dôkladne čistý, aby všetko fungovalo, ako má. Prezradíme vám, ako často by ste mali práčku skutočne čistiť.

Ako často čistiť práčku?
Práčka by sa mala dôkladne čistiť raz za mesiac, aby vaša špinavá bielizeň po vybratí z práčky bola žiarivo čistá a aby ste mohli používať spotrebič dlhšiu dobu.

Čo hrozí?
Bielizeň správne nevyperie práčka, v ktorej sú zvyšky čistiaceho prostriedku a aviváže. Okolo tesnenia sa môžu nahromadiť vlákna z oblečenia a vlasy. Ak často periete pri nízkych teplotách, riskujete aj tvorbu baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach.

Dve základné pravidlá
Po KAŽDOM vypraní nechajte otvorené dvierka práčky a ideálne aj zásobník na prací prášok. Ten vytrite handričkou namočenou do teplej vody.
Investujte trochu do pracieho prášku (či už sypkého alebo gélového), nevyberajte ten najlacnejší. Myslite tiež na to, že je potrebné dávkovať prášok podľa návodu.
Bonus: UŽ ŽIADNE ŽEHLENIE
Prať, sušiť, žehliť – proces, než sa vráti naše obľúbené oblečenie späť do skrine, je vskutku zdĺhavý a úmorný. Máme pre vás trik, vďaka ktorému sa aspoň jeden z vyššie uvedených bodov zmaže raz a navždy.

VLOŽTE KOCKY ĽADU DO SUŠIČKY
Sušte oblečenie ako obvykle, kým nie je úplne suché. Potom pridajte do sušičky tri až päť kociek ľadu a bielizeň znova na niekoľko minút sušte pri vysokej teplote. Topiaci sa ľad sa stáva horúcou vodnou parou, ktorá vyhladzuje látky. To má rovnaký účinok ako parné žehlenie. Keď bielizeň vytiahnete zo sušičky a opatrne ju zavesíte na sušiak, bude ako vyžehlená a vás to nebude stáť žiadnu prácu.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora