Vyzrajte nad namrznutým čelným sklom pri aute. Trik s horúcou vodou vám vyrazí dych

living

Namrznuté sklo a vás čaká nepríjemné ranné „škrabanie“? To je minulosť! Pokiaľ vyskúšate tento trik, ušetríte ráno čas aj svoje nervy.

Poznáme to všetci – ranná rutina. Rýchlo sa nachystať, osprchovať, pripraviť deti do školy a vyraziť do práce. Pokiaľ parkujete auto vonku na ulici, môže sa vám situácia dosť skomplikovať počasie. Zamrznuté sklá a vás čaká nepríjemné zdĺhavé škrabanie.

Nevynechávajte odmrazovanie
V zhone? Nestačí len zoškriabať dosť, aby ste videli cez predné sklo. Aby ste mohli bezpečne riadiť, musíte z každého okna vidieť. Slnko alebo svetlo môže zasiahnuť zostávajúci ľad a počas jazdy vás oslepiť. Ponechanie ľadu na vašom aute predstavuje bezpečnostné riziko aj pre ostatných vodičov. Každú zimu sa čelné sklá poškodzujú v dôsledku pádu ľadu z automobilu a na auto za ním. Urobte si ďalších 5 alebo 10 minút, aby ste boli v bezpečí vy aj všetci ostatní okolo vás.

Nepoužívajte stierače
Stierače sú navrhnuté tak, aby odviedli vodu z čelného skla, nie ľadu. Používanie stieračov na odstraňovanie ľadu z čelného skla vám môže zničiť stierače. Možno si všimnete, že sa stierače nemusia utierať efektívne potom, čo ich donútite škrabať čelné sklo. To môže viesť k častejšej výmene stieračov.

Nepoužívajte horúcu vodu
Môže byť lákavé použiť alternatívy, ako je horúca voda, aby ste sa rýchlo zbavili ľadu. Tým sa vytvorí rýchla zmena teploty, ktorá môže prasknúť vaše čelné sklo. Nechajte si horúcu vodu na kávu.

Použite správnu škrabku na ľad
Najlepšie škrabky na ľad sú plastové škrabky na ľad s kefou s mäkkými štetinami. Kefový koniec sa zbaví snehu bez toho, aby škrabal vaše auto alebo okná. Plastová škrabka nepoškodí vaše auto ako provizórna škrabka. Akonáhle je váš odmrazovač zapnutý na pár minút, môžete zoškrabnúť čelné sklo.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora